25 kwietnia świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Ziemi! Z tej okazji we wszystkich klasach uczniowie obejrzeli prezentację poświęconą ochronie środowiska . Klasy 1–3 przygotowały listki z życzeniami dla naszej planety, które wspólnie zawiesiły na specjalnie przygotowanych drzewkach .
Nie zabrakło także kreatywnych działań: konkurs ekologiczny dla klas 2–3 , tworzenie plakatów promujących postawy przyjazne naturze oraz rozstrzygnięcie szkolnego konkursu „Dbamy o środowisko” . Uczniowie mieli też okazję sprawdzić swoją wiedzę, poprawnie segregując odpady oraz podziwiać tematyczną gazetkę na szkolnym holu .
Tego dnia w szkole królował kolor zielony – dzieci przyszły ubrane w barwy przyrody i ozdobione wiosennymi nakryciami głowy . Było kolorowo, radośnie i bardzo ekologicznie!