Czad i ogień- obudź czujność

Czad i ogień- obudź czujność

Co trzeci pożar powstaje w naszym mieszkaniu – tam, gdzie czujemy się najbezpieczniej i zbyt często zapominamy o potencjalnych zagrożeniach. W 2015 roku w Polsce odnotowano prawie 30 tys. pożarów mieszkań,  7414 osób trafiło do szpitala, 512 osób poniosło śmierć w pożarach, 50 osób zginęło od zatrucia tlenkiem węgla.
W 70% przyczyną śmierci jest zetknięcia z dymami i toksycznymi produktami spalania, takimi jak tlenek węgla, chlorowodór, cyjanowodór. Pomimo tego, że bezpośrednią przyczyną śmierci są najczęściej silnie trujące produkty spalania i rozkładu termicznego, ciągle bardzo mało popularne jest wyposażanie domów w czujki dy­mu.
Pożary to zagrożenie, którego nie można lekceważyć. Ogień łatwo wymyka się się spod kontroli, szybko rozprzestrzenia i czyni nieodwracalne straty. Powoduje ogromne zagrożenie dla naszego życia i zdrowia. A przecie można się przed nim ustrzec. To zależy bardzo często od nas samych.
Ważna jest edukacja od podstaw i dlatego nasi uczniowie włączyli się w akcję konkursową organizowaną przez Komendę Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Rawie Mazowieckiej. Wysiłki naszych uczniów zostały docenione i dwójka z nich została laureatami. Gratulacje dla zwycięzców- Adama Miśkiewicza i Patrycji Iwańskiej przygotowywanych przez panią Małgorzatę Jastrząbek.

Skip to content